TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
TUSKON-Sberbank Paneli
A+   A

TUSKON ve Rusya’nın en büyük finans kuruluşu Sberbank’ın ortak organize ettiği ve Rusya Türkiye İşadamları Derneği (RUTİD) işbirliği ile gerçekleştirilen “Rusya ve Türkiye finans sektöründeki son gelişmeler ve Sberbank’ın rolü”  paneli 23 Nisan 2013 tarihinde Moskova’daki Sberbank merkez binasında yapıldı.

Panele TUSKON Başkanı Rızanur Meral, Sberbank Başkanı German Gref, Türkiye Cumhuriyeti Moskova Büyükelçisi Aydın Adnan Sezgin, RUTİD Başkanı Esat Sarı, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ve Rusya’da faaliyet gösteren Türk firmaları iştirak ettiler.

 Panelde konuşma yapan TUSKON Başkanı Rızanur Meral “Her yıl yüzlerce Türk iş adamını Rusya’ya taşıyoruz. Onlarca Rus iş adamını Türkiye’ye götürüyoruz. Bölgemizde ve dünyadaki fırsatlardan birlikte istifade etmemiz lazım. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yapmış olduğu reformlar ve iş dünyasına verdiği yakın desteği Rus bürokrasisinin her kademesinde hissediyoruz. Bu önemli destekleri için başkan Putin ve kıymetli çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin, Rusya’nın en önemli ve stratejik partnerlerinden biri olduğunu vurgulayan Sberbank Başkanı German Gref, “Türk piyasası bizler için her zaman cazip ve kalkınma bakımından en perspektifli piyasalardan biri. Piyasanıza geldiğimizde sizlerin hayat tarzını, değerlerini ve girişimci ruhunu araştırdım. Samimi itiraf edeyim ki, Türkiye’deki girişimci ruhu Rusya’dan daha fazla. Türk firmaları burada kendini evinde ve Rus firmalarıyla eşit haklara sahip olarak hissediyor. Hem Rusya’da hem de Sberbank’ın şubelerinin bulunduğu diğer ülkelerde her türlü desteğe hazırız. Sizlerle beraber çalışmak bizler için büyük şereftir” ifadelerini kullandı.
 

Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381